Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.04.2015
Czyta się kilka minut
14 – 20 IV 2015 r.
Fot. Jakub Kamiński / PAP
Ż

ŻONKILE
W Warszawie, pod pomnikiem Bohaterów Getta, obchodzono 72. rocznicę żydowskiego powstania. Przemawiał Władysław Bartoszewski, a uczestnicy obchodów mieli przypięte do ubrań rozdawane tego dnia na ulicach stolicy papierowe żonkile.

NIE POWINNI LECIEĆ
Z przygotowanej dla Naczelnej Prokuratury Wojskowej opinii biegłych wynika, że 10 kwietnia 2010 r. prezydencki samolot w ogóle nie powinien był wystartować. Lista zaniedbań, wyliczonych w ujawnionym przez TVN 24 dokumencie, jest długa: mówi o dowódcy z zawieszonymi uprawnieniami i bez ważnych dopuszczeń do lądowania, nawigatorze bez praktycznego przeszkolenia na samolocie Tu-154M i bez uprawnień oraz drugim pilocie z niewielkim doświadczeniem. Załogę kompletowano w ostatniej chwili, nawigator, który nie miał czasu na odpoczynek, nie zauważył, że zapasowe lotnisko jest nieczynne, brakowało też aktualnej dokumentacji lotniska w Smoleńsku.

ŚMIERĆ DZIECKA
W nadmorskim parku w Brzeźnie 31-letni mężczyzna skatował pięcioletnią córkę, którą wcześniej odebrał z przedszkola. Jeszcze tego samego dnia rano sprawca przebywał na oddziale detoksykacyjnym jednego z gdańskich szpitali, który opuścił na własne życzenie.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]