Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.04.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Lech Muszyński / PAP
P

PÓŁ ROKU
W dziesięciominutowym wystąpieniu premier Ewa Kopacz podsumowała pierwsze 6 miesięcy swoich rządów, chwaląc się rozwiązaniem kryzysu w kopalniach, przegłosowaniem konwencji antyprzemocowej, zwiększeniem wydatków socjalnych i spadkiem bezrobocia, a także zapowiadając wzrost wydatków na obronność. Pytań dziennikarzy – np. o pakiet onkologiczny – nie przewidziano.

ŻYCIE LEWICY
Za krytykę kierownictwa po słabych wynikach wyborów samorządowych Grzegorz Napieralski otrzymał trzyletni zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji w SLD.

SPRAWDZIAN
350 tys. szóstoklasistów wzięło udział w teście sprawdzającym wiedzę na koniec podstawówki. W części szkół jego organizację utrudniły przechodzące nad krajem wichury; z większości relacji medialnych bije przekonanie, że zadania były łatwe.

DYWIDENDY Z RYZYKIEM
Banki z dużym udziałem kredytów walutowych muszą wstrzymać wypłaty dla akcjonariuszy: Komisja Nadzoru Finansowego uznała, że część tych kredytów może być ryzykowna, i oczekuje od banków spełnienia dodatkowych wymogów kapitałowych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]