Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

29.03.2015
Czyta się kilka minut
23 – 28 marca
Z

ZARZUTY DLA ROSJAN
„Pilot tupolewa nie miał prawa zejść poniżej 120 metrów. Bezpośrednią przyczyną katastrofy są błędy załogi, a oprócz technika żaden z pilotów nie miał tego dnia uprawnień do kierowania samolotem” – podali w piątek podczas specjalnej konferencji przedstawiciele prokuratury wojskowej. Owocem trwającego od niemal pięciu lat śledztwa jest też postawienie zarzutów dwóm rosyjskim kontrolerom lotu. Ci mieli dopuścić się „nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym”.
SKOKI NIEZGODY
Zanim prezydent Lech Kaczyński przesłał do Trybunału Konstytucyjnego skargę na ustawę, która zakładała m.in. nadzór KNF nad SKOK-ami, opinie prawników miał przekazać mu obecny kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda – wynika z ustaleń „Gazety Wyborczej”.
POLICJANT PRZECIW „NABIJANIU”
„Poświęcam się dla koleżanek i kolegów, którzy muszą kreować rzeczywistość i kreować sztuczne, niepotrzebne pseudowyniki” – powiedział na konferencji prasowej podoficer policji Kamil Całek, ogłaszając jednocześnie odejście ze służby na znak protestu przeciw „nabijaniu statystyk”. „Obecnie odchodzimy od oceny pracy policji ze względu na statystyki” – odpowiedział rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, w której od trzech lat służył Całek.
SREBRNA BIEŃKOWSKA
Program III Polskiego Radia rozstrzygnął kolejną edycję mającego ponad dwudziestoletnią tradycję plebiscytu „Srebrne usta” – konkursu na „najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej”. Zwyciężyła Elżbieta Bieńkowska, europejska komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług, która jeszcze jako minister infrastruktury wypowiedziała słynne już: „Pasażerom to można tylko powiedzieć jakby: sorry, mamy taki klimat, no niestety”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]