Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

16.02.2015
Czyta się kilka minut
10 – 16 lutego
J

JARUBAS I OGÓREK
Kampanie prezydenckie rozpoczęli kandydaci PSL i SLD: w rodzinnym Nowym Korczynie zaprezentował się Zbigniew Jarubas, w Ożarowie – Magdalena Ogórek. Reprezentantka lewicy nadal nie rozmawia z mediami.
SPÓŁKA BEZ PREZESA
Strajk w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zakończył się spełnieniem postulatu związkowców: odszedł prezes Jarosław Zagórowski. Żeby osiągnąć cel, protestujący zgodzili się na program oszczędnościowy i utratę części przywilejów; dwutygodniowa przerwa w wydobyciu przyniosła firmie ok. 300 mln zł straty.
OJCIEC ZAŁOŻYCIEL
W wieku 91 lat zmarł prof. Jerzy Regulski, kawaler Orderu Orła Białego i jeden z twórców reformy samorządowej z 1990 r. Ostatnio był doradcą prezydenta Komorowskiego i prezesem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, wcześniej zasiadał w Senacie, był uczestnikiem Okrągłego Stołu, a podczas II wojny światowej – żołnierzem NSZ.
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE PRZEPROSIN
Taki tytuł dało wydawnictwo Fronda oraz autorzy książki „Resortowe dzieci” czemuś, co było w istocie przeprosinami za zamieszczone w książce nieprawdziwe informacje na temat jednego z opisywanych w niej dziennikarzy. „Oświadczamy, że nie była naszym celem sugestia, jakoby ojciec Piotra Pytlakowskiego kiedykolwiek współpracował z gestapo” – czytamy między innymi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]