Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

08.11.2021
Czyta się kilka minut
2–8 listopada
T

TROCHĘ DROGO

Ceny paliw na polskich stacjach notują historyczne rekordy: na większości z nich za litr benzyny 95 trzeba zapłacić powyżej 6 zł, a eksperci spodziewają się dalszych podwyżek.

I TAK TANIO

„Jeśli wzrost wynagrodzeń jest dużo szybszy niż inflacja, to jest to w porządku. Ludzie mają więcej pieniędzy. Jeśli ktoś zarabia o 20 proc. więcej, a inflacja jest 6 proc., to mu 14 proc. zostaje w kieszeni” – powiedział w Radiu Zet wicepremier Henryk Kowalczyk, w rozmowie z dziennikarką pokazując również, że nie rozumie związku między wysokością stóp procentowych a ratą kredytów.

NA BOGATO

Z okazji Dnia Niepodległości NBP wydał kolekcjonerski banknot z Lechem Kaczyńskim – oprócz twarzy, autografu i cytatu z nieżyjącego prezydenta, a także godła i flagi, znalazły się na nim też, w dość jaskrawych barwach: Pałac Prezydencki i Order Orła Białego, budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, dzwon przy Murze Pamięci, cmentarz w Katyniu, żurawie gdańskiej stoczni i tłum u jej bram, logo Solidarności i symbol wiktorii.

PO MĘSKU

Jakub Kulesza, Robert Winnicki, Artur Dziambor, Grzegorz Braun i Paweł Szramka – parlamentarny Zespół ds. Opieki Okołoporodowej tworzy czterech posłów Konfederacji i jeden z PSL.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]