Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

18.06.2018
Czyta się kilka minut
11 – 17 czerwca
S

Stan zdrowia

Prezes Kaczyński wyszedł wprawdzie ze szpitala, jego współpracownicy zapewniają, że czuje się znakomicie, ale dotąd nie pokazał się publicznie, a nerwowe ruchy polityków obozu rządzącego zdają się wskazywać, że nie do końca panuje nad sytuacją w kraju. Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział tymczasem w radiu RMF, że stan zdrowia prezesa PiS był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu, a „w związku z tym był przyjęty w trybie ostrym”.

Stan śledztwa

„W trybie ostrym” jechała z pewnością kolumna BOR, w lutym 2017 r. wioząca Beatę Szydło przez Oświęcim. Z ujawnionych przez „Rzeczpospolitą” informacji wynika, że ówczesna szefowa rządu miała złamany mostek i obustronne złamania kilku żeber ze zranieniem opłucnej, stłuczeniem serca i miąższu płucnego, a szef jej ochrony doznał m.in. wieloodłamowego złamania trzonu kości udowej prawej z przemieszczeniem odłamów. W trakcie śledztwa na temat wypadku utrzymywano, że opancerzona i superbezpieczna limuzyna pani premier, która musiała spędzić tydzień w szpitalu, poruszała się z prędkością 50 km/h.

Stan szpitali

Na pewno lepiej dla polityków, żeby w szpitalu nie przebywali zbyt długo: z badań sanepidu przeprowadzonych w 944 placówkach wynika, że większość z nich zagraża bezpieczeństwu pacjentów.

Stan zaopatrzenia

Tylko czy w Sejmie jest bezpieczniej? Po nagłośnieniu przez jeden z tabloidów informacji, że w corocznym zamówieniu na żywność do parlamentarnych restauracji znajdowało się 5 kg kalmarów, po 25 kg muli i małży św. Jakuba, 220 kg krewetek, 50 kg mieszanki owoców morza, a także 5 kg kawioru, Kancelaria Sejmu zmodyfikowała zamówienie. Istnieje obawa, że dietę polityków zdominują teraz, nieskreślone z listy zakupów, kasza, sól, cukier i bułka tarta.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]