Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

11.06.2018
Czyta się kilka minut
5–11 czerwca
K

KOLANO

Po ponadmiesięcznym leczeniu Jarosław Kaczyński opuścił Wojskowy Instytut Medyczny, gdzie przeszedł zabieg kolana. „Prezes czuje się bardzo dobrze, coraz lepiej” – zapewniają w mediach politycy PiS, choć nieoficjalnie wiadomo, że Kaczyński w najbliższym czasie wróci do szpitala, gdzie czeka go wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego.

BARK

Podczas jednego z ostatnich treningów przed piłkarskimi mistrzostwami świata najlepszy polski obrońca Kamil Glik doznał kontuzji barku, która może wyeliminować go z udziału w turnieju. W mediach informacji o barku jest więcej niż o kolanie; otoczenie piłkarza zapewnia, że on też czuje się coraz lepiej.

ŻOŁĄDEK

Bardzo dobrze czuje się także Andrzej Duda, mimo iż w jednym z krakowskich fast foodów zaczepiła go przedstawicielka elektoratu, pytając, czemu zgadza się na łamanie w Polsce konstytucji. Prezydent i jego żona wdali się z kobietą w polemikę, zarzucając jej, że „nie może się pogodzić z tym, kto wygrał wybory”, my jednak – niezależnie od kwestii konstytucyjnych – nie możemy się pogodzić z tym, że głowa państwa odżywia się tak niezdrowo.

GARDŁO

Oczywiście naszą niezgodę łatwo można wytłumaczyć – zrobił to na spotkaniu we Wrocławiu premier Mateusz Morawiecki mówiąc, że „80 proc. wszystkich mediów radiowych, telewizyjnych, gazet, czasopism i mediów internetowych jest w rękach naszych przeciwników politycznych, którzy we wściekły sposób nas atakują”.

KISZKA

A mogło być przecież tak pięknie: zamiast zachodzić do fast foodu, prezydent mógł pojechać do Supraśla, gdzie już po raz 20. odbyły się mistrzostwa świata w pieczeniu babki i kiszki ziemniaczanej. Zdrowiej by chyba nie było, ale pewno smaczniej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]