Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

21.05.2018
Czyta się kilka minut
14 – 20 maja
S

Sąd uniewinnia

Zbigniew Ćwiąkalski, obrońca niesłusznie skazanego za morderstwo Tomasza Komendy, zapowiedział, że będzie się domagał ponad 10 mln zł odszkodowania. Nie wykluczył, że w dochodzeniu sprzed lat tworzono fałszywe dowody. W ubiegłym tygodniu Sąd Najwyższy uniewinnił ostatecznie Komendę.

Poseł dziękuje

Politycy PiS spotkali się w terenie ze społeczeństwem. Premier Morawiecki był w Gdańsku świadkiem przepychanek między zwolennikami a przeciwnikami rządu. Na wsparcie mógł liczyć rozmawiający z wyborcami w Plichtowie poseł Stanisław Piotrowicz. „Zróbcie z tym tałatajstwem w Sejmie porządek” – krzyczała zwolenniczka PiS, odnosząc się do protestu niepełnosprawnych. „Musimy być powściągliwi, roztropni – odpowiadał poseł. – Wdzięczni jesteśmy za różne głosy obywateli. Pani za ten głos również dziękuję”.

Marszałek liczy

„Różne głosy” o protestujących można też było usłyszeć od rządzących Sejmem i Senatem. „Codzienne wyżywienie kosztuje. Bierzemy to na siebie, ale będziemy musieli zastanowić się, bo ktoś musi za to zapłacić” – mówił Marek Kuchciński. „To są osoby, które długo przebywają w jednym miejscu – dodawał Stanisław Karczewski – więc jest zagrożenie epidemio­logiczne”.

Kibol rządzi

Zagrożeniem nie byli najwyraźniej kibole obecni na meczu decydującym o mistrzostwie Polski w piłce nożnej między Lechem Poznań a Legią Warszawa. Miejscowi kibice rzucali na boisko race, a następnie – wyłamawszy ogrodzenie – wdarli się na płytę. Mecz przerwano, ale w tym dniu żaden z nich nie został zatrzymany.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]