Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

30.03.2018
Czyta się kilka minut
26 – 29 marca
Z

ZŁOTOUSTY

„Paradoksalnie, chociaż pani premier Beata Szydło mówiła co innego niż Mateusz Morawiecki, a przynajmniej w pewnych aspektach, to oboje mieli rację” – skomentował Ryszard Czarnecki różnicę zdań między byłą szefową a obecnym szefem rządu w kwestii nagród dla członków gabinetu.

ZŁOTOUSTY PLUS

„Słynący z niesamowitej intuicji politycznej” prezes Jarosław Kaczyński „trafił w dziesiątkę” zmieniając Szydło na Morawieckiego – powiedział Adam Bielan w rozmowie z „Polska The Times”. Mówienie na temat nagród nie poszło mu tak płynnie: w niedawnym wywiadzie dla Radia Zet wicemarszałek Senatu wyznał, że zarabia na rękę ok. 10 tys. zł, dodając: „To dobre pieniądze, ale gdyby żona nie zarabiała, to przy dwójce dzieci byłoby gorzej”.

ZAMIAST NAGRÓD

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, zgodnie z którą osoby wybrane przez pracowników do rady nadzorczej spółki Skarbu Państwa lub grupy kapitałowej nie będą musiały m.in. spełniać wymogu posiadania wyższego wykształcenia.

À PROPOS RAD

Kaja Godek, ikona ruchu „Zatrzymaj aborcję”, zasiada w radzie nadzorczej państwowej spółki Warszawskie Zakłady Mechaniczne, produkującej komponenty do układów wtryskowych silników wysokoprężnych. Zapytana przez dziennikarza Wirtualnej Polski o kompetencje w tej branży, zareplikowała: „A pyta pan o to tylko mnie czy też innych? Proszę spytać także pozostałych członków Rady Nadzorczej i Zarządu”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]