Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.01.2018
Czyta się kilka minut
16–22 stycznia
JAKUB KACZMARCZYK / PAP
P

Pani Cogito

„Dama o świetnym umyśle i wielkiej wrażliwości, a jednocześnie bardzo samodzielna, idąca pod prąd” – powiedział europoseł Ryszard Legutko o Julii Przyłębskiej. „Przyznam, że zaskoczyła mnie ta ocena ze strony pana profesora” – powiedziała skromnie prezes TK w wywiadzie dla tygodnika „Sieci Prawdy”, który przyznał jej tytuł „Człowieka Wolności”. Sama Przyłębska, wygłaszając laudację dla Bronisława ­Wildsteina (został laureatem nagrody Pan Cogito, przyznawanej przez Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego), powiedziała: „Nie wyobrażacie sobie państwo, jak wiele jego postawa znaczy dla mnie w codziennym życiu, kiedy jestem opluwana, codziennie niemalże, patrzę w przeszłość, w nasze rozmowy z Bronisławem, i zastanawiam się, co Bronek zrobiłby w tym momencie, i robię, wydaje mi się, właśnie to, co on”.

Rekonstrukcja schodzi w dół

Zmiany w rządzie pociągnęły zmiany w będącej jego tubą TVP: prezes Jacek Kurski pozbawił stanowiska szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusza Pobudzina. „Od kongresu PiS w Przysusze, na który Pobudzin pojechał bez wiedzy Kurskiego, zaczęło się między nimi na poważnie psuć” – mówi Onetowi osoba znająca kulisy. A w MON straciło stanowiska trzech wiceministrów związanych z Antonim Macierewiczem.

Farbą o ścianę

„Rzeczywiście, na Nowogrodzkiej rzucaliśmy w drzwi siedziby PiS balonami z czerwoną farbą. To był nasz happening” – powiedziała pisarka i działaczka stowarzyszenia Obywatele RP Klementyna Suchanow portalowi Oko.press. Policja, która zatrzymała uczestników „happeningu” informuje, że administrator partyjnej siedziby zawiadomił o uszkodzeniu mienia.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]