Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.11.2017
Czyta się kilka minut
13 – 19 listopada
N

Nie śpią

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w UE, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał na Twitterze Donald Tusk. „Jako przewodniczący RE nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę” – odparła Beata Szydło.

Kilkanaście sekund szczerości

„Jeśli będzie wobec uczciwych oficerów stosować takie ubeckie metody jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko” – powiedział Andrzej Duda, pytany o konflikt z Antonim Macierewiczem podczas prywatnej rozmowy, której nagranie trafiło do sieci pod tytułem „Kilkanaście sekund szczerości prezydenta Andrzeja Dudy na temat relacji z ministrem obrony”. Chodzi o odebranie prawa dostępu do informacji niejawnych generałowi, który w prezydenckim BBN kontroluje prace MON.

Kwestia serca

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce to kwestia stosunku do zwierząt, kwestia serca i litości wobec nich; to droga do prawdziwej europeizacji – powiedział Jarosław Kaczyński w wypowiedzi dla fundacji VIVA, a część prawicowych publicystów wyraziła ubolewanie, że prezes PiS realizuje „lewicową agendę”.

Kto jest faszystą

„Serce nie sługa” – powiedział jeden z przywódców Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak na pytanie tabloidu, czy mógłby zakochać się w osobie czarnoskórej. „Nie jesteśmy w stanie przewidzieć takich rzeczy” – dodał. My jeszcze niedawno nie bylibyśmy w stanie przewidzieć pojawienia się na okładce tygodnika „Sieci Prawdy” dr Magdaleny Ogórek dzierżącej w zaciśniętej pięści białoczerwoną flagę i pytającej dramatycznie „Mnie też nazwiecie faszystką?”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]