Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.10.2017
Czyta się kilka minut
16 – 22 października
FOT. RAFAŁ GUZ / PAP
FOT. RAFAŁ GUZ / PAP
T

Totalna propozycja

Tak nazwał Grzegorz Schetyna nowy program PO, przedstawiony podczas łódzkiej konwencji partii, a zakładający m.in. zwiększenie uprawnień samorządów i likwidację urzędów wojewódzkich. Spotkanie może uznać za udane: przez cały dzień telewizja publiczna opowiadała, jak bardzo złe rzeczy działy się w kraju, kiedy rządziła Platforma.

Savoir vivre

„No cóż, jest między nami pewien kryzys” – powiedział Jarosław Kaczyński po kolejnym spotkaniu z Andrzejem Dudą (po jego zakończeniu poinformowano m.in., że raport z weryfikacji WSI, którego upublicznienia domagał się Antoni Macierewicz, pozostanie tajny). Tym razem prezydent odprowadził prezesa do drzwi, uwzględniając, jak się zdaje, uwagę Beaty Mazurek, że wszyscy jesteśmy winni Jarosławowi Kaczyńskiemu większy szacunek („Gdyby to ode mnie zależało i mogłabym cokolwiek doradzić, to oczywiście zachęcałabym prezydenta, aby witał Jarosława Kaczyńskiego przed Belwederem osobiście” – mówiła rzeczniczka PiS).

Zasłużony, że hej

Tomasz Panfil z lubelskiego oddziału IPN został odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Historyk ten, habilitujący się dzięki rozprawie na temat symboli heraldycznych, opublikował w „Gazecie Polskiej” artykuł z frazą, że „po agresji Niemiec na Polskę sytuacja Żydów nie wyglądała bardzo źle”, a w 2014 r. jako biegły w sprawie oskarżonego o założenie i administrowanie strony propagującej faszyzm orzekł, że swastyka jest symbolem wieloznacznym, NSDAP zaś była partią lewicową.

Nie do śmiechu

10 osób zostało rannych (jedna zmarła w szpitalu) podczas ataku nożownika w centrum handlowym w Stalowej Woli. Przed przybyciem policji napastnika obezwładnili świadkowie zajścia.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]