Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

19.09.2017
Czyta się kilka minut
12–18 września
A

Aklamacja

75. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych uczcili prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński i Sejm w przyjętej przez aklamację specjalnej uchwale. O tym, że formację tworzyli oficerowie skonfliktowani z Armią Krajową, że operacja scalania jej z siłami podległymi Polskiemu Państwu Podziemnemu przebiegała opornie, często kończąc się niepowodzeniem, nie wspomniano.

Miał prawo

Kierowany przez Zbigniewa Ziobrę resort sprawiedliwości, zgodnie z przepisami niedawno znowelizowanej ustawy o sądach powszechnych, odwołał trzy wiceprezeski warszawskiego sądu okręgowego; powodów dymisji nie podano.

Porwany za młodu

Ze szpitala w Białogardzie zniknął noworodek urodzony w 36. tygodniu ciąży: po tym, jak rodzice nie zgodzili się na poddanie go szczepieniom, doświetlanie lampami, wytarcie z mazi płodowej i podanie witaminy K, lekarze powiadomili sąd, który zdecydował o ograniczeniu praw rodzicielskich w zakresie opieki medycznej. Policja została poinformowana o porwaniu, a tymczasem na nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube ojciec dziecka przekonuje, że zdrowie noworodka nie budzi zastrzeżeń, a procedury narzucane przez szpital były niepotrzebne.

Mimo przeciwności

Tak Jan Pietrzak mówił o swoim koncercie podczas festiwalu w Opolu: że cieszy się, iż mimo przeciwności udało mu się wystąpić. Jeśli wierzyć zdjęciom zamieszczanym na portalach niepatriotycznych, z największymi przeciw­nościami musiała się jednak mierzyć patriotyczna publiczność benefisu, której pod koniec występu została zaledwie garstka.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]