Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.05.2017
Czyta się kilka minut
15 – 21 maja
Ł

ŁABĘDZIE ŚPIEWY
Po tym, jak prezes TVP usiłował zablokować występ piosenkarki Kayah podczas festiwalu w Opolu, z udziału w imprezie wycofało się kilkanaścioro artystów (m.in. Maryla Rodowicz, Katarzyna Nosowska, Katarzyna Kowalska, Andrzej Piaseczny i zespół Kombi) oraz mających prowadzić imprezę dziennikarzy.

KONGRES PRAWNIKÓW
Wyjście delegatów z sali w trakcie przemówienia wiceministra sprawiedliwości, konstytucje wzniesione podczas przemówienia przedstawiciela prezydenta i deklaracja prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf, że to ustawie zasadniczej, a nie partii sędziowie ślubowali wierność, zostaną zapamiętane z I Kongresu Prawników Polskich w Katowicach. Zapamiętane także przez władzę: „Boją się prawdy jak diabeł święconej wody” – skomentował postawę środowiska minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

APTEKA DLA APTEKARZA
Prezydent podpisał ustawę, zgodnie z którą tylko farmaceuci będą mieli prawo otwierania nowych aptek, zaś odległość między nimi a istniejącymi dotąd musi wynosić co najmniej 500 metrów. Nowelizację – i fakt, że Andrzej Duda jej nie zawetował – niespodziewanie skrytykował wicepremier Jarosław Gowin.

ŚMIERĆ NA KOMENDZIE
Telewizja TVN wyemitowała reportaż o śmierci Igora Stachowiaka, który zmarł ponad rok temu na komisariacie wrocławskiej policji. W materiale pokazano nagrania z kamery paralizatora, którym 25-latek był wielokrotnie rażony przez policjantów. Zdaniem rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara mężczyzna był torturowany. Policja i MSWiA wysyłają do Wrocławia specjalny zespół kontrolny.

CZARNA SERIA
Znów wypadek z udziałem limuzyny BOR: tym razem samochód z funkcjonariuszami rządowej ochrony trafił do rowu pod Częstochową. Koszty remontu lub zakupu pojazdów uszkodzonych w kolizjach z udziałem prezydenta Dudy, premier Szydło i wiceministra Kownackiego przekroczyły już kilka milionów zł.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]