Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

24.04.2017
Czyta się kilka minut
18–24 kwietnia
Fot. Adam Warżawa / PAP
U

URODZINY, MECZ
Z okazji 60. urodzin przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk rozegrał mecz piłkarski z przyjaciółmi z Trójmiasta (m.in. z działającej jeszcze w czasach PRL Spółdzielni Pracy „Świetlik”). W prezencie były premier dostał koszulkę w barwach Lechii Gdańsk z napisem „27:1”, nawiązującym do wyniku niedawnego głosowania w Brukseli, dzięki któremu został wybrany na drugą kadencję w RE.

BEZROBOCIE, REKORDY
W minionym dziesięcioleciu na 380 polskich powiatów i miast na prawach powiatu tylko w jednym (tatrzańskim) nie udało się zredukować odsetka osób bez pracy – podaje GUS, a w co czwartym bezrobocie spadło o co najmniej 10 proc. Rekordzista – powiat dzierżoniowski – ograniczył bezrobocie niemal trzykrotnie, z 29,5 proc. w 2006 r. do 10 proc. w 2016 r.; w skali kraju stopa bezrobocia w latach 2006-16 spadła z 14,8 proc. do 8,3 proc.

MINISTERSTWO, PUNKT
Kierowcy mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe – poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. E-usługa jest dostępna na portalu obywatel.gov.pl, aby z niej skorzystać, potrzebny jest tzw. profil zaufany.

URODZINY, UCHWAŁA
W rocznicę 90. urodzin zmarłego przed trzema laty Tadeusza Mazowieckiego Sejm przyjął uchwałę oddającą hołd temu „patriocie i architektowi polskiej wolności”. Podczas głosowania z sali wyszło kilku posłów PiS, Jarosław Kaczyński głosował „za”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]