Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

24.04.2017
Czyta się kilka minut
18–24 kwietnia
Fot. Adam Warżawa / PAP
U

URODZINY, MECZ
Z okazji 60. urodzin przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk rozegrał mecz piłkarski z przyjaciółmi z Trójmiasta (m.in. z działającej jeszcze w czasach PRL Spółdzielni Pracy „Świetlik”). W prezencie były premier dostał koszulkę w barwach Lechii Gdańsk z napisem „27:1”, nawiązującym do wyniku niedawnego głosowania w Brukseli, dzięki któremu został wybrany na drugą kadencję w RE.

BEZROBOCIE, REKORDY
W minionym dziesięcioleciu na 380 polskich powiatów i miast na prawach powiatu tylko w jednym (tatrzańskim) nie udało się zredukować odsetka osób bez pracy – podaje GUS, a w co czwartym bezrobocie spadło o co najmniej 10 proc. Rekordzista – powiat dzierżoniowski – ograniczył bezrobocie niemal trzykrotnie, z 29,5 proc. w 2006 r. do 10 proc. w 2016 r.; w skali kraju stopa bezrobocia w latach 2006-16 spadła z 14,8 proc. do 8,3 proc.

MINISTERSTWO, PUNKT
Kierowcy mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe – poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. E-usługa jest dostępna na portalu obywatel.gov.pl, aby z niej skorzystać, potrzebny jest tzw. profil zaufany.

URODZINY, UCHWAŁA
W rocznicę 90. urodzin zmarłego przed trzema laty Tadeusza Mazowieckiego Sejm przyjął uchwałę oddającą hołd temu „patriocie i architektowi polskiej wolności”. Podczas głosowania z sali wyszło kilku posłów PiS, Jarosław Kaczyński głosował „za”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]