Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

13.03.2017
Czyta się kilka minut
7 – 13 marca
8

8 MARCA
W 80 miastach Polski odbyły się manifestacje w ramach tzw. Strajku Kobiet. W warszawskiej demonstracji nie zabrakło celebrytów, była ona jednak zdecydowanie mniej liczna od protestu ubiegłorocznego.

POLOWANIE
Minister Jan Szyszko na początku lutego wziął udział w skandalicznym polowaniu w ośrodku hodowli bażantów w podtoruńskim Grodnie – ujawniła Wirtualna Polska. Zdaniem portalu 500 ptaków zostało tam wypuszczonych z klatek prosto pod lufy myśliwych. W wydanym w związku z tym oświadczeniu szef resortu środowiska napisał m.in., że „jego obowiązkiem jest pełna znajomość funkcjonowania polskiego łowiectwa, w tym i również w zakresie polowań”.

POSTPRAWDA
Fragmenty wywiadu PAP z Antonim Macierewiczem w sprawie nowych ustaleń dotyczących katastrofy smoleńskiej: „– A jakie eksperymenty wykonano? – Istotne. – Jakieś przykłady? – Będą przekazane publicznie wtedy, kiedy całość materiału zostanie zaprezentowana. – Kiedy podkomisja przedstawi swoje materiały? – Wkrótce”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]