Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.01.2017
Czyta się kilka minut
17–23 stycznia
P

PREZES I SPECJALNA TROSKA
„Chcemy, aby dążyli oni do prawdy, a nie opowiadali się za jedną stroną” – powiedział Jarosław Kaczyński, zapowiadając zmiany prowadzące do dekoncentracji kapitałowej w mediach. Mówił też o wprowadzeniu kadencyjności w samorządach, bo w Polsce „jest mnóstwo malutkich ksiąstewek, takich dyktaturek, tyranii”. O protestach KOD dodał: „Ja się tym w najmniejszym stopniu nie przejmuję, tym bardziej że patrząc na twarze tych osób, to po pierwsze, to jest tylko domysł, ale obawiam się, że niektórzy z nich byli pracownikami dawnych organów bezpieczeństwa, z kolei też wydaje mi się, że widać tam troszkę twarzy osób specjalnej troski”.

KREDYT SENIORA
Osoby po 65. roku życia to 18 proc. wszystkich kredytobiorców – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Ich średnie zadłużenie to 9 590 zł, a częstym powodem zaciągania pożyczek jest chęć pomocy młodszym członkom rodziny.

BOGACTWO GMINY
Kleszczów, Rząśnia, Mielnik, Polkowice i Jerzmanowa to najbogatsze gminy w Polsce. Dochody Kleszczowa są ponad 80-krotnie większe od wpływów najbiedniejszej Radgoszczy, ale trzy lata temu różnice były prawie 100-krotne.

NIE SKOCZYLI
„Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką (...) weźmie udział w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem” – zapowiedziała Polska Agencja Prasowa. Na szczęście ani prezydent, ani małżonka ostatecznie nie skakali – w zawodach wziął za to udział, i zwyciężył, umacniając się na pozycji lidera Pucharu Świata, Kamil Stoch.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]