Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

28.11.2016
Czyta się kilka minut
22 – 28 listopada
R

RWANDA, 22 LATA PO
Na zakończenie Roku Miłosierdzia Episkopat Rwandy przeprosił za rolę, jaką niektórzy księża pełnili podczas ludobójstwa w 1994 r. „Żałujemy, że przedstawiciele Kościoła złamali przysięgę posłuszeństwa wobec Bożych przykazań”.

JAK UKŁADAĆ SIĘ Z PEKINEM
„Zdrada Chrystusa” – tak doniesienia o możliwym porozumieniu Watykan-Chiny, które umożliwiłoby Pekinowi wpływ na nominacje biskupie, komentuje b. metropolita Hongkongu kard. Joseph Zen. 84-letni hierarcha zarzuca też Franciszkowi „lekką naiwność” w podejściu do „komunistycznych prześladowców”.

MSZ NIE CHCE „KORYTARZY HUMANITARNYCH”
Podczas spotkania Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej w Płocku bp Piotr Libera apelował o pomoc uchodźcom z Bliskiego Wschodu. „Prosimy rząd, aby zgodził się na »korytarze humanitarne«, a więc na to, aby do kraju przywożono osoby chore, które mogłyby w Polsce zostać wyleczone, bo u siebie nie mają na to szans. Na razie jednak brak odpowiedzi” – mówiła z kolei Marta Titaniec z Caritas Polska. O uruchomionym przez tę organizację programie pomocy uchodźcom więcej na stronie: rodzinarodzinie.caritas.pl.

AZYL W KOŚCIOŁACH
Od wyboru Donalda Trumpa już ponad 300 kościołów i synagog w USA deklaruje zaopiekowanie się tzw. nieudokumentowanymi imigrantami, którym prezydent elekt grozi deportacją. Wspólnoty religijne dołączyły tym samym do kilkunastu miast (m.in. Nowego Jorku, Los Angeles i Chicago), które odmawiają współpracy z rządem federalnym w kwestii ewentualnych deportacji.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]