Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

14.11.2016
Czyta się kilka minut
8 – 14 listopada
M

MIŁOSIERDZIE OTWARTE
„Potęga Bożego Miłosierdzia jest tak olbrzymia, iż nikt i nic nie jest w stanie jej zamknąć” – uspokajał biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas uroczystości zamknięcia tzw. Bramy Miłosierdzia w bazylice katedralnej w Tarnowie. Zamknięcie bram w katedrach na całym świecie zakończyło Rok Miłosierdzia w diecezjach. Oficjalnie rok skończy się w Kościele w Uroczystość Chrystusa Króla 20 listopada symbolicznym zamknięciem bramy przez papieża w bazylice watykańskiej.

BIEDNI U FRANCISZKA
„Przepraszam was za chrześcijan, którzy nie odkrywają w Ewangelii godności was, ubogich; przepraszam was za wszystkie te sytuacje, kiedy chrześcijanie odwrócili się do was plecami” – powiedział Franciszek do ubogich, wykluczonych i bezdomnych, którzy z całego świata przyjechali z pielgrzymką do Rzymu, w ramach Jubileuszu Miłosierdzia. Wśród pielgrzymów byli także ubodzy z Polski.

IMIGRANCI W TAIZÉ
W minionym tygodniu do niewielkiej wioski Ameugny we Francji przybyła grupa nieletnich imigrantów. Opieką otoczą ich bracia ze wspólnoty Taizé. Imigranci przyjechali ze zlikwidowanego niedawno obozu w Calais. To 15 osób w wieku od 13 do 17 lat, głównie z Sudanu, Syrii i Erytrei. Są kolejnymi już migrantami, których przyjmuje chrześcijańska wspólnota.

„NIERELIGIJNA” SZOPKA
We Francji w miejscach publicznych będzie można wciąż ustawiać bożonarodzeniowe szopki. Rada Stanu, najwyższy organ sądownictwa administracyjnego, postawiła jeden warunek: ich charakter nie może być religijny. Rada uznała w tym roku, że szopki mające „niereligijny” charakter „nie grożą świeckości państwa”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]