Reklama

Ameryka budzi się ze snu

Ameryka budzi się ze snu

27.09.2015
Czyta się kilka minut
Spodziewano się liberała, a nawet komunisty, który podważa doktrynę Kościoła. Jednak w kraju ufundowanym na prawach jednostki Franciszek mówił głównie o obowiązkach wobec innych.
Barack Obama wita papieża przed Białym Domem, 23 września 2015 r. Fot. Tony Gentile / AP / EAST NEWS
W

Wyczekuję tych dni dialogu i spotkania, podczas których mam nadzieję usłyszeć i podzielić wiele nadziei i marzeń Amerykanów” – mówił Franciszek w pierwszych chwilach pielgrzymki do USA. W planach miał ważne polityczne spotkania w Białym Domu, Kongresie i ONZ, ale też wielkie msze i bardziej kameralne przemówienia do episkopatu czy duchowieństwa. Odwiedzając po raz pierwszy w życiu Stany Zjednoczone, papież był ich ciekaw.

Witając Franciszka w Białym Domu, prezydent Barack Obama mówił: „Przypominasz o naszych zobowiązaniach wobec Boga i siebie nawzajem”. I dodawał chwilę później: „Każdy z nas może poczuć dyskomfort, kontemplując odległość między tym, co wiemy, że jest prawdą, a tym, jak żyjemy w naszej codzienności. Wierzę, że ten dyskomfort jest błogosławieństwem. Wybudzasz nasze sumienie ze snu”. Miał rację: dokładnie na tym polegała wizyta....

16139

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]