Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

12.10.2015
Czyta się kilka minut
5 – 11 października
Fot. Jacek Wajszczak / REPORTER

​„KATOLICKIE NOBLE” ROZDANE
Lekarka Helena Pyz (na zdjęciu), kompozytor Krzysztof Penderecki, a także Poczta Polska i portal Deon zostali laureatami nagrody TOTUS 2015 przyznawanej przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pierwsza z uhonorowanych, od ćwierć wieku zajmująca się w Indiach trędowatymi, napisała w podziękowaniu: „To jest zwykłe lekarskie powołanie. Mam więc głęboką świadomość, że tak prestiżową nagrodę dostaję niezasłużenie”.
CARITAS W GOTOWOŚCI
O nieideologizowanie i nieupolitycznianie kwestii uchodźców zaapelował bp Krzysztof Zadarko. Jego zdaniem temat ten jest w Polsce przeżywany „bardzo emocjonalnie, nieproporcjonalnie wobec skali zjawiska”. Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska (która świętuje 25-lecie działalności w wolnej Polsce), zapowiedział natomiast, że Kościół przygotowuje się do opieki nad dużymi grupami uchodźców, zaś wartość dotychczas udzielonej im pomocy wynosi ok. 12 mln zł.
LOBBY GDZIE INDZIEJ
„Potężne lobby gejowskie znajduje się nie w Watykanie, tylko w świecie polityki, gospodarki, kultury i środków przekazu”, uznał w rozmowie z dziennikiem „Il Tempo” kard. Ennio Antonelli, b. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny. Zdaniem hierarchy to „zsekularyzowany” i „neopogański” charakter społeczeństw odpowiada dziś za kryzys rodziny.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]