Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

28.09.2015
Czyta się kilka minut
21 – 27 września

PREZYDENT ODWIEDZI PAPIEŻA
Najpierw minister Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta poinformował, że Franciszek zaprosił Andrzeja Dudę na audiencję do Watykanu. Później rzecznik prasowy Watykanu, ks. Federico Lombardi, powiedział: „Nie sądzę, żeby to było indywidualne zaproszenie”, i dodał, w rozmowie z Polskim Radiem, że „w Watykanie wszyscy są mile widziani i być może dlatego ktoś poczuł się zaproszony”. Ostatecznie okazało się, że o wizytę prezydenta zabiegała strona polska. Do spotkania z Franciszkiem ma dojść 9 listopada.
PO BIAŁORUSKU W IZRAELU
26 września w Ain Karem obok Jerozolimy odsłonięto dwie tablice z pieśnią Zachariasza „Benedictus” i pieśnią Maryi „Magnificat” w języku białoruskim. Poświęcił je przewodniczący Konferencji Episkopatu Białorusi abp Tadeusz Kondrusiewicz. To kolejny ślad obecności języka białoruskiego w Izraelu. Dodajmy, że na Białorusi ojczystym językiem posługuje się tylko około 3 proc. Białorusinów – głównie opozycjonistów. Pozostali mówią po rosyjsku.
KRAKOWSKA BŁOGOSŁAWIONA
W Sanktuarium św. Jana Pawła II odsłonięto wizerunek bł. Klary Szczęsnej i uroczyście wniesiono jej relikwie – w ten sposób po raz pierwszy publicznie oddano cześć współzałożycielce zgromadzenia sióstr sercanek, której uroczystości beatyfikacyjne odbyły się w miniony weekend w Krakowie.
FRANCISZEK O ŚDM
Papieskie orędzie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zaprezentowano w poniedziałek na konferencji w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Dokument jest programem duchowym na przyszłoroczne spotkanie młodzieży w Polsce. Franciszek odnosi się w nim m.in. do Jana Pawła II i s. Faustyny Kowalskiej. Zwracając się do młodzieży świata, papież przekonuje, że Miłosierdzie Boga jest bardzo konkretne i każdy jest powołany, aby osobiście go doświadczyć.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]