Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

13.07.2015
Czyta się kilka minut
7–13 lipca
F

FRANCISZEK I PERYFERIE
W Bañado Norte – dzielnicy nędzy leżącej na obrzeżach stolicy Paragwaju – Franciszek zakończył tygodniową pielgrzymkę po krajach Ameryki Południowej, podczas której wzywał wiernych do niesienia słowa Bożego na „peryferie”. Obszerną relację z papieskiej podróży publikujemy w dziale wiara.

USTAWA I EKSKOMUNIKA
„Osoby wierzące w Chrystusa nie mogą – pod żadnym pozorem – popierać godzącej w życie ludzkie ustawy o in vitro, jeżeli chcą pozostać w pełnej wspólnocie wiary” – napisali w komunikacie członkowie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Duchowni krytykowali ustawę już wcześniej. Przed „schizofrenią duchową”, grożącą tym, którzy „abstrahują od zasad wiary i popierają regulacje, które sprzeciwiają się tym zasadom”, ostrzegał polityków m.in. abp Stanisław Gądecki.

BISKUPI I REFERENDUM
Naszym „obowiązkiem jest stać po stronie narodu, który cierpi” – napisali katoliccy biskupi Grecji, odnosząc się do referendum sprzed dwu tygodni, w którym 61 proc. głosujących opowiedziało się przeciw unijnym warunkom oszczędnościowym oraz planowi reform. Solidarność z Grekami wyraził także Franciszek.

OSKARŻENIE I UNIEWINNIENIE
Proces przeciwko pochodzącemu z Chin ks. Xiu Hui Jiangowi, oskarżonemu o molestowanie 12-letniego chłopca w Saint Louis w Stanach Zjednoczonych, został umorzony. Chłopiec przyznał się, że bezpodstawnie oskarżył duchownego za namową swojego ojca.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]