Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

08.06.2015
Czyta się kilka minut
1 – 8 czerwca
Fot. Jakub Kaczmarczyk / PAP

„W IMIĘ DUCHA ŚWIĘTEGO”
Ponad 75 tys. młodych ludzi i ok. tysiąca kapłanów wzięło w sobotę udział w 19. Spotkaniu Młodych. Abp Wojciech Polak mówił podczas mszy na Polach Lednickich, że „świat potrzebuje dziś mężczyzn i kobiet nie zamkniętych, lecz napełnionych Duchem Świętym, potrzebuje owoców Ducha Świętego: miłości, radości, pokoju, cierpliwości, uprzejmości, dobroci, wierności, łagodności, opanowania. »Świat potrzebuje ludzi napełnionych Duchem Świętym!«”.

BISKUPI NA BOŻE CIAŁO
W Krakowie kard. Stanisław Dziwisz powiedział m.in., że w życiu społecznym Polski dzieją się niepokojące rzeczy – wymienił powstającą ustawę o in vitro, ratyfikację konwencji o przemocy czy dopuszczenie do sprzedaży pigułki wczesnoporonnej. Kard. Kazimierz Nycz w Warszawie mówił o rodzinie, która przeżywa kryzys, i dodał, że „referendum w Irlandii, w sprawie wprowadzenia związków partnerskich tej samej płci, a zwłaszcza jego wynik, są poważnym ostrzeżeniem dla całej Europy i Polski”. „Od chrześcijan oczekuje się, by nie mylili świętowania niedzieli, które powinno być prawdziwym uświęceniem Dnia Pańskiego, z tzw. zakończeniem tygodnia, weekendem” – mówił w Poznaniu abp Stanisław Gądecki.

KRZYŻ DLA DOMINIKANINA
O. Ludwik Wiśniewski znalazł się w gronie odznaczonych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego z okazji Święta Wolności. – Polska zawsze potrzebuje ludzi służby, tak było w okresie PRL, ale i współcześnie. A prawdziwa służba zawsze kosztuje. To nie jest tylko robienie kariery, bo kiedy się służy, są także pewne niepowodzenia czy rozterki – mówił o. Ludwik podczas przyjmowania Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]