Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

18.05.2015
Czyta się kilka minut
12 – 17 maja
W

WATYKAN UZNA PAŃSTWO PALESTYŃSKIE
Stolica Apostolska zakończyła negocjacje z Palestyną. W przygotowanym już traktacie uzna państwo palestyńskie – poinformował w minionym tygodniu Watykan. Komunikat ogłoszono na trzy dni przed spotkaniem Franciszka z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

FILM O JANIE PAWLE II
– Ten film w niezwykły sposób przypomni postać św. Jana Pawła II w 10. rocznicę jego odejścia i rok po kanonizacji – powiedział tuż po obejrzeniu filmu „Apartament” kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. W ubiegły czwartek w kinie Kijów odbyła się prapremiera dzieła, przedstawiającego nieznane dotąd chwile z górskich wędrówek papieża Polaka.

KONCERT DLA UBOGICH
W ubiegłym tygodniu w Watykanie odbył się koncert charytatywny pod hasłem: „Z ubogimi dla ubogich”. Na prośbę papieża miejsca w pierwszym rzędzie, przed kardynałami i biskupami, zajęła kilkunastoosobowa grupa osób bezdomnych i pokrzywdzonych. Po koncercie każdy z gości papieża otrzymał torbę z artykułami spożywczymi.

POGRZEB DZIECKA NIENARODZONEGO
Przy organizacji pogrzebu nienarodzonego dziecka należy odejść od tzw. praktyki „pokropku”. Przypomina o tym Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. Ponadto trzeba proponować rodzinie pełny pochówek według rytuału pogrzebu dostosowanego do zwyczajów polskich. Duszpasterstwo informuje jednocześnie, że proboszczowie parafii w diecezji radomskiej otrzymali tzw. „Instrukcję o pogrzebie dziecka, które zmarło przed urodzeniem”. – Nie powinno się odmawiać odprawienia takiej Mszy św., jeśli rodzice o nią proszą, a niekiedy powinniśmy wręcz sami im to zaproponować, widząc stan ich ducha i wiarę – mówi ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]