Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

13.04.2015
Czyta się kilka minut
7 – 13 kwietnia
Ś

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
„Potrzeba pojednania stanowi istotne wyzwanie i zadanie dla Kościoła w każdym pokoleniu” – mówił kard. Stanisław Dziwisz w niedzielę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Metropolita krakowski dodał też: „Prawdziwy chrześcijanin (...) nie będzie nigdy korzystał z niegodziwych i niemoralnych praw, nawet uchwalonych w majestacie demokratycznego państwa. Prawdy i dobra nie ustala się w głosowaniu”. Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił w 2000 r. Jan Paweł II, w dniu kanonizacji s. Faustyny.
WZROST POWOŁAŃ W USA
595 mężczyzn przyjmie w tym roku święcenia kapłańskie w Stanach Zjednoczonych. To o 25 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Nie można tego jednak wiązać z „efektem Franciszka”, święcenia przyjmą bowiem w tym roku klerycy, którzy do seminarium wstępowali przed co najmniej 6 laty. Bp Michael Burbidge, odpowiedzialny w amerykańskim Episkopacie za powołania, zauważa, że tegoroczne dane potwierdzają tendencję zwyżkową. W krytycznym roku 2005 (w dobie wielkich skandali w amerykańskim Kościele), święceń było 454.
KSIĄDZ GWIAZDĄ HISZPAŃSKIEJ TELEWIZJI
Po siostrze Cristinie, która zwyciężyła włoską edycję programu telewizyjnego „The Voice”, przyszedł czas na wokalne popisy księdza. O. Damian Maria Montes, 28-letni redemptorysta, zgłosił się do hiszpańskiej edycji programu i zaśpiewał utwór „Angels”, z repertuaru Robbiego Williamsa. Duchowny przeszedł do kolejnego etapu konkursu. „Chcę przekazać światu miłość za pomocą swojej muzyki” – opowiada ks. Damian.
HOMOSEKSUALISTA W WATYKANIE?
Prezydent François Hollande podtrzymuje kandydaturę Laurenta Stefaniniego na ambasadora Francji przy Stolicy Apostolskiej, choć od stycznia br. nie otrzymała ona wymaganej zgody z Watykanu. Stolica Apostolska nie komentuje sprawy, lecz francuskie media spekulują, że powodem może być homoseksualizm kandydata.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kardynał zapomina, że głos udają ludzie i dobrze byłoby, aby to był głos wolny nie zaś 'zmajstrowany'. Ostanie informacje o morderstwach na dzieciach, pobiciach i niewyobrażalnym cierpieniu świadczą, żeśmy coś przepali. Ta krzywda nas osądza.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]