Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

03.04.2015
Czyta się kilka minut
Z

ZAMACH W KENII
Co najmniej 147 osób zginęło w zamachu terrorystycznym na kampus uniwersytecki w Garissie na wschodzie Kenii. Do ataku przyznali się somalijscy islamiści z organizacji Al-Szabab. Kenijskie media podawały, że atak zaczął się tuż przed godz. 5.30, gdy studenci szli na poranną mszę. Przez cały dzień trwała walka między terrorystami a oddziałami specjalnymi policji i armią. Do czasu zamknięcia tego wydania „TP” wiadomo było, że terroryści wzięli około 500 zakładników, oznajmili też, że „podzielili ludzi i puścili wolno muzułmanów”. Władze Kenii wyznaczyły nagrodę w wysokości ok. 217 tys. dolarów za pomoc w schwytaniu Mohameda Kuno, b. dyrektora szkoły islamistycznej w Garissie. Jako wysoki rangą członek Al-Szabab, ma on być odpowiedzialny za atak.

KOŚCIÓŁ MĘCZENNIKÓW
W Egipcie położono kamień węgielny pod budowę pierwszego kościoła pod wezwaniem 21 męczenników libijskich – egipskich Koptów, którym w lutym dżihadyści ścięli głowy na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Prawosławny patriarcha koptyjski Tawadros II uznał ich za męczenników.

PAMIĘĆ O JANIE PAWLE II
CBOS zapytał, czy pamięć i nauczanie Jana Pawła II są żywe wśród Polaków oraz czy pozostaje on dla nich autorytetem moralnym. 94 proc. badanych odpowiedziało na te pytania twierdząco. Dla 95 proc. respondentów Jan Paweł II pozostaje też ważnym wzorem, zaś 45 proc. uważa, że większość Polaków kieruje się w swoim życiu jego wskazaniami. 59 proc. z nas deklaruje znajomość treści nauczania papieża.

POMAGAM WIELKOPOLSCE
W związku ze szkodami, które w minionym tygodniu wyrządziła wichura w Wielkopolsce, Caritas Polska uruchamia zbiórkę. Największe straty w dobytku gospodarskim i budynkach mieszkalnych ponieśli mieszkańcy Środy Wielkopolskiej leżącej na terenie archidiecezji poznańskiej. Aby pomóc poszkodowanym, należy wysłać SMS charytatywny z hasłem „POMAGAM” pod numer 72052 (2,46 zł z VAT). Zbiórka środków potrwa do niedzieli 12 kwietnia.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]