Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

02.03.2015
Czyta się kilka minut
24 lutego - 2 marca 2015
D

DYPLOMATYCZNA WPADKA FRANCISZKA
Rząd Meksyku poczuł się urażony słowami papieża, który w prywatnej korespondencji napisał do swojego przyjaciela, iż „ma nadzieję, że uda się w porę uniknąć meksykanizacji Argentyny”. Minister spraw zagranicznych Meksyku jest zaniepokojony takim „stygmatyzowaniem” swojej ojczyzny. Słowa Franciszka sprostował rzecznik watykańskiej kurii tłumacząc, że papież „nie chciał urazić uczuć narodu meksykańskiego”. Ambasador Meksyku przy Stolicy Apostolskiej przyjął przeprosiny i uznał, że „sprawa jest zamknięta”.

KATOLICKI UNIWERSYTET W IRAKU
W Irbilu, stolicy Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego, rozpocznie wkrótce działalność uniwersytet katolicki. Powołał go do życia Kościół chaldejski jako pomoc dla młodych chrześcijan z Bliskiego Wschodu, zagrożonych prześladowaniami ze strony islamistów.

WIKARY I MARIHUANA
W niedzielę 22 lutego policjanci z Gliwic zatrzymali 26-letniego księdza, który z dwoma ministrantami palił marihuanę w samochodzie należącym do duchownego. Gliwicka kuria jest „zaskoczona niedojrzałym zachowaniem młodego kapłana”. Do czasu wyjaśnienia sprawy ksiądz został zawieszony w czynnościach kapłańskich.

„NA KARDYNAŁA”
Krakowska kuria wydała oświadczenie: „Pojawiają się głosy, jakoby kard. Franciszek Macharski dzwonił do osób publicznych i wysyłał do nich smsy zachęcające do podejmowania różnych inicjatyw. Oznajmia się, że nic takiego nie ma miejsca, a sam kardynał nie posługuje się drogą telefoniczną w tego typu przedsięwzięciach”. Portal Fronda.pl wyjaśnia, że oświadczenie dotyczy działań oszusta, o głosie łudząco podobnym do kard. Macharskiego, który dzwoni do wpływowych osób podając się za niego.

MODLITWA PRZED KONCERTEM
W Świdnicy w miniony weekend odbył się koncert zespołu deathmetalowego Vader. „Wobec tego wydarzenia, którego bluźniercze przesłanie jest wymierzone w wierzących w Chrystusa, nie możemy pozostać bierni” – stwierdził bp Ignacy Dec. Katolicy spotkali się na czuwaniu modlitwenym przed klubem, gdzie odbył się koncert.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]