Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

19.01.2015
Czyta się kilka minut
13 – 19 stycznia
O

OFIARY, LECZ NIE BOHATEROWIE
Po zamachach terrorystycznych w Paryżu czeski teolog ks. Tomáš Halík przyznał na łamach dziennika „Lidové noviny”, że wprawia go w zakłopotanie „staranie o to, aby nieszczęśliwe ofiary pracowników redakcji satyrycznego pisma czcić jako bohaterów i symbole naszej kultury”. Dodał też, że obrazoburcze publikacje tygodnika „Charlie Hebdo” przyjął jako naruszenie podstawowych wartości naszej kultury.
MUZUŁMANIE ZA PLURALIZMEM
Organizacja Współpracy Islamskiej deklaruje wsparcie dla chrześcijan w Iraku, a państwa islamskie odrzucają wrogość wobec chrześcijan – deklarował Iyad bin Amin Madani, sekretarz generalny tej organizacji, podczas wizyty w Bagdadzie. Iraccy chrześcijanie od ponad roku są ofiarami morderstw i prześladowań dokonywanych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego, które kontroluje północno-...

1834

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]