Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

05.01.2015
Czyta się kilka minut
28 grudnia – 5 stycznia
N

NIEMCY: MNIEJ CHRZEŚCIJAN
Około 350 tys. wiernych wystąpiło w minionym roku w Niemczech z Kościołów katolickiego i ewangelickiego. Wpływ na tę – rekordową – liczbę mogą mieć niedawne zmiany w prawie podatkowym. Niemieccy wierni płacą na rzecz Kościołów podatek, zaś o wystąpieniu ze wspólnoty informują najpierw urząd skarbowy.
ROK ROCZNICY
Z okazji 100. rocznicy ludobójstwa Ormian patriarcha-katolikos Karekin II ogłosił przesłanie, w którym podziękował Bogu za to, że jego naród przetrwał minione stulecie na emigracji, zachowując wiarę i kulturę. Ormiański Kościół Apostolski dokona wiosną kanonizacji ok. 1,5 mln osób – wszystkich ofiar rzezi dokonanej przez Turków w 1915 r.
BÓG SIĘ RODZI – NA WSCHODZIE
W nocy z 6 na 7 stycznia kilkugodzinną liturgią prawosławni i grekokatolicy rozpoczęli trzydniowe obchody...

1831

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]