Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

15.09.2014
Czyta się kilka minut
N

NAMIĘTNOŚĆ I ŚMIERĆ
„Wojna jest szaleństwem” – przestrzegał papież podczas mszy na cmentarzu żołnierskim we Włoszech. Jego zdaniem dziś „w kawałkach” toczy się III wojna światowa, za którą kryją się żądze pieniędzy i władzy. „Wcześniej jednak jest namiętność, bodziec wypaczony” – mówił Franciszek.

HIERARCHA ŚWIADKIEM
Kard. Kazimierz Nycz oraz abp Marian Gołębiewski zeznawali w procesie wytoczonym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przez ofiarę księdza-pedofila. Kard. Nycz powiedział, że o wykorzystywaniu nieletnich dowiedział się dopiero po wyjeździe z Koszalina, gdzie był biskupem diecezjalnym. Pedofil, dziś już były ksiądz, odbywa karę 2 lat więzienia.

PODRÓŻUJĄCY PAPIEŻ
Pod koniec listopada Franciszek odwiedzi Turcję. Zaproszenie do Stambułu wystosowali patriarcha Bartłomiej i prezydent Recep...

1593

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]