Reklama

Kościół w skrócie

01.09.2014
Czyta się kilka minut
G

GLIWICE 75 LAT PÓŹNIEJ
Półtora tysiąca wiernych wzięło udział w mszy w intencji ofiar II wojny światowej, którą w Gliwi- cach, w przeddzień 75. rocznicy wybuchu wojny, koncelebrowali abp Stanisław Gądecki i kard. Reinhard Marx z Niemiec. 1 września kard. Marx modlił się również przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

POPIEŁUSZKO PATRONEM
Dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów bł. ks. Jerzy Popiełuszko został ustanowiony patronem NSZZ „Solidarność”. Wiadomość przekazał abp Sławoj Leszek Głódź, który celebrował w bazylice św. Brygidy w Gdańsku mszę z okazji 34. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych.

PRZECIWKO PEDOFILII W KOŚCIELE
Podczas zebrania KEP na Jasnej Górze biskupi zdecydowali o utworzeniu punktów kontaktowych dla ofiar pedo- filii w Kościele. – Mowa o czterech takich...

1459

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]