Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

25.05.2020
Czyta się kilka minut
18 – 24 maja
P

Przesłuchanie

„Nie pytali, jak ja się mam teraz po tym doświadczeniu, albo jak mam się z Bogiem, czego potrzebuję, w czym można mnie wesprzeć. Tak »po ludzku po prostu«, jak na wstępie mówili. Nie, o tym nie było ani słowa. Za to pojawiły się podszyte lękiem pytania o to, czego oczekiwać mogę od Kościoła” – zanotowała pani Monika, wykorzystana jako nastolatka przez bp. Jana Szkodonia, po przesłuchaniu w nuncjaturze 23 stycznia 2020 r. Jej notatki publikuje portal „Więź”. „Takiej opowieści nie umiem traktować obojętnie” – komentuje redaktor naczelny Zbigniew Nosowski.

Sposób

„Jest zdanie, które bardzo mi pomaga, kiedy widzę coś złego: »Ale Bóg jest większy«. (...) Podążanie w Duchu, wiedząc, że Duch jest potężniejszy, jest jak podążanie z rezerwą tlenu, gdy brakuje ci tlenu. Radość jest darem, tak jak pokój jest darem” – mówi Franciszek w książce „Bóg jest radością”, będącej wywiadem rzeką przeprowadzonym przez Chiarę Amirante, założycielkę wspólnoty Nowe Horyzonty.

Dar

10 tys. euro otrzymała charytatywna fundacja Zupa na Plantach od kard. Konrada Krajewskiego. „To jest dar od papieża Franciszka dla krakowskich potrzebujących” – napisał papieski jałmużnik. W czasie epidemii dzięki krakowskiej organizacji do bezdomnych dotarło już 1600 paczek. Fundacja kwestuje także na portalu Zrzutka.pl.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]