Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

25.05.2020
Czyta się kilka minut
18 – 24 maja
P

Przesłuchanie

„Nie pytali, jak ja się mam teraz po tym doświadczeniu, albo jak mam się z Bogiem, czego potrzebuję, w czym można mnie wesprzeć. Tak »po ludzku po prostu«, jak na wstępie mówili. Nie, o tym nie było ani słowa. Za to pojawiły się podszyte lękiem pytania o to, czego oczekiwać mogę od Kościoła” – zanotowała pani Monika, wykorzystana jako nastolatka przez bp. Jana Szkodonia, po przesłuchaniu w nuncjaturze 23 stycznia 2020 r. Jej notatki publikuje portal „Więź”. „Takiej opowieści nie umiem traktować obojętnie” – komentuje redaktor naczelny Zbigniew Nosowski.

Sposób

„Jest zdanie, które bardzo mi pomaga, kiedy widzę coś złego: »Ale Bóg jest większy«. (...) Podążanie w Duchu, wiedząc, że Duch jest potężniejszy, jest jak podążanie z rezerwą tlenu, gdy brakuje ci tlenu. Radość jest darem, tak jak pokój jest darem” – mówi Franciszek w książce „Bóg jest radością”, będącej wywiadem rzeką przeprowadzonym przez Chiarę Amirante, założycielkę wspólnoty Nowe Horyzonty.

Dar

10 tys. euro otrzymała charytatywna fundacja Zupa na Plantach od kard. Konrada Krajewskiego. „To jest dar od papieża Franciszka dla krakowskich potrzebujących” – napisał papieski jałmużnik. W czasie epidemii dzięki krakowskiej organizacji do bezdomnych dotarło już 1600 paczek. Fundacja kwestuje także na portalu Zrzutka.pl.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]