Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

05.12.2016
Czyta się kilka minut
28 listopada – 4 grudnia

STULECIE ŚMIERCI MĘCZENNIKA
W 1916 r. został zamordowany w Algierii bł. Karol de Foucauld. „Prośmy, aby nas pobłogosławił z nieba i pomógł nam podążać drogami ubóstwa, kontemplacji oraz służby ubogim” – powiedział o nim Franciszek 1 grudnia podczas mszy w Domu św. Marty. Po burzliwym życiu Karol de Foucauld wstąpił do trapistów. Przez wiele lat żył jako eremita wśród muzułmańskich Tuaregów na Saharze. Jego duchowością zainspirowały się dwa zakony – Mali Bracia i Małe Siostry.
DOKUMENT O SYNODALNOŚCI
Międzynarodowa Komisja Teologiczna (teologiczne „zaplecze” papieża) pracuje nad dokumentem na temat synodalności. Ma się on ukazać przed poświęconym młodzieży Synodem Biskupów w 2018 r. Wyraźną intencją Franciszka jest, by Kościół rządzony był bardziej kolegialnie.
HAWKING U PAPIEŻA
Stephen Hawking spotkał się z Franciszkiem. Uczestniczył on w zebraniu Papieskiej Akademii Nauk poświęconym roli nauki w zrównoważonym rozwoju. Wybitny kosmolog, choć ateista, uczestniczy w pracach Akademii od 1981 r.
JUBILEUSZ RADIA MARYJA
W toruńskiej Arenie świętowano 25-lecia powstania Radia Maryja. Mszę św. pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Marka Jędraszewskiego sprawowało kilkunastu biskupów. Założyciel radia o. Tadeusz Rydzyk długo witał kilkudziesięciu polityków PiS, w tym prezydenta RP Andrzeja Dudę. 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]