Reklama

Kronika religijna (16-22 VII)

Kronika religijna (16-22 VII)

24.07.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
W

Wakacje są czasem sprzyjającym "nakarmieniu ducha poprzez rozleglejsze przestrzenie modlitwy i medytacji" - powiedział Benedykt XVI w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański" (15 lipca). Przebywający w Dolomitach Papież zaznaczył, że na widok gór "z serca płynie spontanicznie pragnienie wysławiania Boga za cuda Jego dzieł, a podziw nasz dla tego piękna natury z łatwością zamienia się w modlitwę". Benedykt XVI zapowiedział, że jego orędzie na przyszłoroczny Światowy Dzień Młodzieży w Sydney będzie poświęcone miłości jako sercu życia chrześcijańskiego.
"Kościół zdecydowany jest zrobić wszystko, aby podobna podłość nie mogła się powtórzyć" - tak o przestępstwach księży-pedofilów wypowiedział się dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Ks. Federico Lombardi nawiązał do zgody archidiecezji Los Angeles w USA na wypłacenie rekordowego...

7926

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]