Reklama

Pokochać swoje postaci

Pokochać swoje postaci

20.03.2005
Czyta się kilka minut
Dla krytyków warszawskich prowincjonalne kino oznacza wszystko to, co robi się poza Warszawą - także w Krakowie czy we Wrocławiu. Zapewne gdy zrobię film o chłopaku z Gliwic, będzie się mówić, że to o chłopaku z prowincji. Tym, co łączy moje postaci, jest oddalenie od gazetowej codzienności.
Dariusz Majchrzak w filmie "W dół kolorowym wzgórzem"
M

MATEUSZ FLAK: - Dwa i pół roku temu w wywiadzie dla "Tygodnika" odżegnywałeś się od roli wyraziciela poglądów pokolenia. Jednak Twoje filmy próbują nazwać lęki, nadzieje, marzenia, problemy młodych ludzi. Taki też jest film "W dół kolorowym wzgórzem".

PRZEMYSŁAW WOJCIESZEK: - Dwa i pół roku temu miałem dużo więcej do powiedzenia o kinie. Teraz mam coraz więcej do powiedzenia o sobie. Kino jako takie mniej mnie obchodzi. Dlatego między innymi zająłem się teatrem, bo mniej istotne staje się dla mnie medium, przez które przepuszczam opowiadane historie - a mam ich sporo.

Myślę, że jak każdy “dojrzewający artysta" zaczynam wywlekać to, co jest mi najbliższe i co zawsze chciałem powiedzieć. Gdy robiłem “Głośniej od bomb", bardzo chciałem się podobać moim rówieśnikom i zrobić film pokoleniowy: “nie dość, że będę wyrazicielem...

13727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]