Reklama

Kontrakt pod okupacją

Kontrakt pod okupacją

11.07.2016
Czyta się kilka minut
W kontrolowanej przez Maroko stolicy Sahary Zachodniej tłumienie demonstracji to codzienność. Ale tym razem protestowano przeciw polskiej firmie – Geofizyce Kraków.
Fot. www.wsrw.org
W

Wiadomość o pierwszym proteście pojawiła się ostatniego dnia czerwca, w jednym z podziemnych serwisów prasowych Sahary Zachodniej – podziemne media to sposób Saharyjczyków na przełamanie marokańskiej blokady informacyjnej.

Agencja Sahara Press Service podała więc, że dzień wcześniej pokojowa demonstracja przeciw „plądrowaniu naturalnych zasobów Sahary Zachodniej przez zagraniczne koncerny, takie jak Geofizyka Kraków”, została rozgoniona przez marokańskie służby porządkowe. Jeśli ta pacyfikacja nie różniła się od wielu poprzednich, bezpieczniacy mogli bić mocno i kogo popadnie.

Możliwe, że niektórzy demonstranci trafili do gmachu przy ulicy El Bahria, zwanego „Czarnym Więzieniem”. To tam przetrzymuje się i torturuje saharyjskich dysydentów. Czy tak było i tym razem – nie wiadomo. Poza Saharę Zachodnią wydostały się tylko szczątkowe informacje o proteście. Według jednej z...

13255

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]