Reklama

Kompetencje kurii

Kompetencje kurii

26.07.2021
Czyta się kilka minut
W

Watykan sprawdzi przydatność swoich pracowników (duchownych i świeckich) do pracy na dotychczas zajmowanych stanowiskach. Szczegółowe ankiety oceniające „operatywność, kompetencje i zachowanie” przygotował sekretariat ekonomiczny. Będą je wypełniać zarówno przełożeni, opisując każdego ze swych podwładnych, jak też sami zainteresowani, którzy dokonają samooceny.

Na początek badanie obejmie eksperymentalnie pracowników kilku urzędów kurii rzymskiej. Docelowo zostanie przeprowadzone wśród wszystkich zatrudnionych w Stolicy Apostolskiej (ponad 2,8 tys. osób pracujących zarówno w kurii, jak i w instytucjach z nią związanych, a także w komisjach papieskich i nuncjaturach).

Kompleksowe badanie – pierwsze tego rodzaju w Watykanie – pozwoli nie tylko ocenić efektywność pracy, ale też sprawdzi „mobilność wewnętrzną” każdej osoby, co ułatwi przenoszenie pracowników na inne stanowiska, nieuniknione w czasie strukturalnej reformy kurii. Zwolnienia, zgodnie z życzeniem papieża, nie są planowane.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]