Reklama

Koala narażony na wyginięcie

Koala narażony na wyginięcie

07.11.2016
Czyta się kilka minut
Ten 6-miesięczny miś koala był ukryty w podróżnej torbie.
Fot. Queensland Police / AFP / EAST NEWS
A

Australijska policja odkryła go w bagażu 50-letniej kobiety, zatrzymanej podczas kontroli drogowej. Mieszkanka Brisbane zeznała, że znalazła zwierzę przy drodze i zabrała, by się nim zaopiekować. Koala od 1927 r. są pod ścisłą ochroną, uznaje się je za gatunek narażony na wyginięcie. Michael Beatty, rzecznik RSPCA Queensland (organizacji walczącej z przemocą wobec zwierząt), gdzie przekazano nietypowego pasażera, powiedział, że niemowlę waży 1,5 kg, jest w dobrym stanie, było tylko odwodnione. Policjanci nadali mu imię Alfred. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]