Reklama

Klimat a bezpieczeństwo żywnościowe w Nigrze

Klimat a bezpieczeństwo żywnościowe w Nigrze

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Zmiany klimatu boleśnie doświadczają kontynent afrykański.
P

Pustynnienie, susze i gwałtowne powodzie drastycznie zmniejszają bezpieczeństwo żywnościowe wielu krajów. Szczególnie narażony jest Niger, gdzie wg danych FAO aż 4,2 mln ludzi cierpi z powodu niedożywienia. Lokalna Caritas z siedzibą w stolicy (Niamey) prowadzi aktywną działalność na rzecz ludzi doświadczonych zmianami klimatu i niedożywieniem – dystrybucję odpornych na suszę nasion, zaopatrzenie rolników w maszyny umożliwiające mniejszą emisję gazów cieplarnianych, szkolenia nt. najlepszych metod uprawy. Na poziomie międzynarodowym Caritas Niamey zajmuje się pracą doradczą, głównie w obszarze finansowania działań zapobiegających i łagodzących negatywne skutki zmian klimatycznych. Pani Dissarama Sabine Attama, dyrektor Caritas Niamey, dołączyła do delegacji CIDSE podczas Konferencji Klimatycznej COP19 w Warszawie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]