Reklama

Klaps silniejszy

Klaps silniejszy

09.01.2005
Czyta się kilka minut
W "Obrazie Tygodnia" z "TP" nr 1/05 przeczytałam informację o przyjęciu zmian w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Notka kończy się słowami: "Rygorystycznie interpretując zapis, zakazane byłoby m.in. dawanie dziecku klapsa". A czy nie jest to przemoc? Niby dlaczego nie miałaby więc być zakazana ustawowo, skoro większość dorosłych klaps dany dziecku traktuje jako coś normalnego? Którędy miałaby przebiegać granica między ustawowo zabronioną przemocą, a dozwolonym klapsem, klapsem silniejszym, klapsem jeszcze silniejszym, klapsem super silnym itd.?
M

MAGDALENA KRZYŻANOWSKA (Toruń)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]