Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kiedy wyginą niedźwiedzie polarne

Kiedy wyginą niedźwiedzie polarne

22.12.2017
Czyta się kilka minut
Ocieplający się klimat jest ogromnym zagrożeniem dla wielu gatunków.
DAVID GOLDMAN / AP / EAST NEWS
D

Dla niedźwiedzi polarnych (na zdjęciu) – największym spośród wszystkich czynników. Szacuje się, że przy zachowanym tempie zmian klimatycznych niedźwiedzie polarne, których liczebność ocenia się na około 26 tys. osobników, znikną z naturalnych siedlisk do 2100 r. Topnienie lodowców, na których polują niedźwiedzie, oznacza, że część z nich w poszukiwaniu żywności przemieści się na południe, na obszary zamieszkiwane przez ludzi (w Kanadzie, Norwegii, na Alasce, Grenlandii i w Rosji).

Rok 2017 był jednym z kilku najgorętszych, odkąd prowadzone są pomiary temperatury na całej kuli ziemskiej.

W listopadzie średnia temperatura powierzchni lądu i oceanu była wyższa o 0,75 stopnia od średniej dla XX w., wynoszącej 12,9 stopni Celsjusza. ©(P)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]