Reklama

Kiedy Papież mówi "przepraszam"

Kiedy Papież mówi "przepraszam"

10.04.2005
Czyta się kilka minut
Tygodnik Powszechny 15/2005 - str. 10
Tygodnik Powszechny 15/2005 - str. 10 / archiwum Tygodnika Powszechnego
J

Jednym z kluczy do pontyfikatu Jana Pawła II są - w opinii wielu - pojęcia takie jak: oczyszczenie pamięci, rachunek sumienia Kościoła czy rewizja historii. Luigi Accattoli w książce Kiedy papież prosi o przebaczenie, zbierającej 94 wystąpienia (do roku 1997) na temat historycznych win Kościoła, uznaje je za najbardziej interesujące wypowiedzi tego pontyfikatu, słowa najbardziej otwarte na przyszłość. To jednak, czy wielokrotne mea culpa stanie się trwałym dziedzictwem Jana Pawła II, zależy przede wszystkim od stopnia, w jakim zostanie ono zrozumiane i zaakceptowane w samym Kościele. A przecież reakcje od samego początku nie były wyłącznie entuzjastyczne.

Tekst pochodzi z "Tygodnika Powszechnego" nr 15/2005


...
13376

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]