Reklama

Ładowanie...

Katoapki

18.09.2016
Czyta się kilka minut
O tym, że na wierze można zarobić, wiedzą już twórcy religijnych aplikacji na smartfony. A jak korzystają z nich sami katolicy?
Światowe Dni Młodzieży, Kraków, lipiec 2016 r. Fot. Jacek Taran dla „TP”
P

Płock, 20 lipca, ciepły wieczór. Na Starym Rynku setki młodych ludzi z różnych państw. Co drugi z nosem w smartfonie. Szukają drogi na nocleg, mailują do domów, że wszystko dobrze, sprawdzają pogodę w Krakowie, do którego wyjadą za kilka dni.

Maria, studentka z Włoch, uśmiecha się do swojego telefonu. Stoi sama wśród tłumów i chyba mówi coś pod nosem. – Pray for Pope – uśmiecha się do mnie. – Do you have it?

It” oznacza aplikację „Pray for Pope”. Instaluję ją chwilę po rozmowie z Marią. Rano na ekranie smartfona wyświetla się pytanie: „Czy pomodliłeś się już za papieża?”. Jeśli zechcę, mogę to zrobić 12 razy w ciągu doby. Mogę zajrzeć do licznika modlitw na całym świecie. Przybywa ich w każdej sekundzie.

Nie tylko biznes

Aplikacje dla katolików są coraz popularniejsze. Twórcy technologii mobilnej zdali sobie...

5706

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]