Reklama

Katoapki

Katoapki

18.09.2016
Czyta się kilka minut
O tym, że na wierze można zarobić, wiedzą już twórcy religijnych aplikacji na smartfony. A jak korzystają z nich sami katolicy?
Światowe Dni Młodzieży, Kraków, lipiec 2016 r. Fot. Jacek Taran dla „TP”
P

Płock, 20 lipca, ciepły wieczór. Na Starym Rynku setki młodych ludzi z różnych państw. Co drugi z nosem w smartfonie. Szukają drogi na nocleg, mailują do domów, że wszystko dobrze, sprawdzają pogodę w Krakowie, do którego wyjadą za kilka dni.

Maria, studentka z Włoch, uśmiecha się do swojego telefonu. Stoi sama wśród tłumów i chyba mówi coś pod nosem. – Pray for Pope – uśmiecha się do mnie. – Do you have it?

It” oznacza aplikację „Pray for Pope”. Instaluję ją chwilę po rozmowie z Marią. Rano na ekranie smartfona wyświetla się pytanie: „Czy pomodliłeś się już za papieża?”. Jeśli zechcę, mogę to zrobić 12 razy w ciągu doby. Mogę zajrzeć do licznika modlitw na całym świecie. Przybywa ich w każdej sekundzie.

Nie tylko biznes

Aplikacje dla katolików są coraz popularniejsze. Twórcy technologii mobilnej zdali sobie...

5706

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]