Reklama

Kataklizm ery elektronicznej

Kataklizm ery elektronicznej

09.01.2005
Czyta się kilka minut
W erze telewizyjnej zdolność skupienia uwagi na jakimś zdarzeniu jest krótkotrwała. Toteż już wkrótce trzęsienie ziemi oraz tsunami znikną z wiadomości telewizyjnych i z nagłówków gazet.
W

Wiktor Osiatyński: - Jaka była Pana pierwsza reakcja na informację o katastrofie w Azji Południowo-Wschodniej?

Alvin Toffler: - Początkowo nie miałem pojęcia o jej skali, ale od razu byłem sceptycznie nastawiony do informacji na temat liczby ofiar. Wyliczenia strat po każdej katastrofie, niezależnie od tego, czy jest to huragan czy wojna, z reguły okazują się fałszywe.

- Ale czy ta tragedia nie różni się od poprzednich? Przecież to pierwsza wielka katastrofa naturalna ery elektronicznej. Zginęło w niej wielu ludzi z najbardziej rozwiniętych krajów. Czy to nie ma wpływu na zainteresowanie świata, a dokładniej mediów?

- Zapewne ma. Ale jest jeszcze jedna osobliwa cecha ostatnich wydarzeń w Azji, która rzeczywiście czyni je pierwszą katastrofą naturalną ery elektronicznej. Po raz pierwszy wiele ofiar miało przy sobie kamery, aparaty...

14331

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]