Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kard. Kazimierz Nycz odwiedził protestujących niepełnosprawnych w Sejmie

Kard. Kazimierz Nycz odwiedził protestujących niepełnosprawnych w Sejmie

14.05.2018
Czyta się kilka minut
ANDRZEJ IWANCZUK / REPORTER
P

Po wizycie w sejmowym holu najważniejszych osób w państwie – prezydenta Andrzeja Dudy, pierwszej damy, premiera Mateusza Morawieckiego i minister Elżbiety Rafalskiej – przyszedł czas na przedstawiciela Kościoła katolickiego: w sobotę z niepełnosprawnymi i ich opiekunami rozmawiał metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz (na zdjęciu), odmawiając z nimi wspólną modlitwę i zapewniając o (duchowym) wsparciu. Ale w sprawie postulatów protestujących trwa impas: parlament przyjął ustawę zrównującą wysokość renty socjalnej z najniższą rentą ZUS-owską (1029,80 zł), jednak rządzący nadal nie zgadzają się, by niepełnosprawnym wypłacano 500-złotowy, comiesięczny dodatek, proponując w zamian szczególne uprawnienia w dostępie do opieki zdrowotnej, leków i wyrobów medycznych. Protest w Sejmie trwa od 18 kwietnia. ©(P)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]