Reklama

Kard. Dziwisz: „Niech ustąpią niechęci"

Kard. Dziwisz: „Niech ustąpią niechęci"

22.05.2006
Czyta się kilka minut
fot. P. Ulatowski - visavis.pl
T

Tegoroczne uroczystości upłynęły pod znakiem 350. rocznicy ślubów Jana Kazimierza we Lwowie, 50. rocznicy jasnogórskich ślubów kard. Stefana Wyszyńskiego oraz dziękczynienia za kanonizację abp. Józefa Bilczewskiego. Mszy na Skałce przewodniczył łaciński metropolita Lwowa, kard. Marian Jaworski. Kard. Stanisław Dziwisz nawiązał do 25. rocznicy zamachu na Jana Pawła II, zacytował m.in. fragment poematu "Stanisław" pióra Karola Wojtyły: "Słowo nie nawróciło, nawróci krew". Metropolita krakowski wzywał: "Niech ustąpią wzajemne niechęci, a nastanie solidarna troska o dobro narodu".

W homilii kard. Józef Glemp wskazywał na granicę między prawami ludzkimi i boskimi. Granica przebiega między tymi, którzy "uznają wartości i prawo Boga do ziemi, do stanowienia, do wskazówek nad ludźmi, i tymi, którzy tego prawa nie uznają, którzy uważają, że mogą wymyślać zasady i...

1596

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]