Reklama

Kanoniczne i rewolucyjne

Kanoniczne i rewolucyjne

04.09.2007
Czyta się kilka minut
Sezon 2007/2008 zapowiada się ciekawie: z jednej strony wyjątkowo liczne zmiany dyrekcji zapowiadają mniejsze lub większe teatralne rewolucje; z drugiej - wielka ilość jubileuszy gwarantuje, że szczególnie często spoglądać będziemy w przeszłość.
O

Od końca ubiegłego sezonu trwają roszady na stanowiskach teatralnych dyrektorów, szczególnie intensywne w stolicy: Paweł Miśkiewicz ma objąć Teatr Dramatyczny, Bartosz Zaczykiewicz - Studio, Jan Buchwald - Powszechny, Maciej Kowalewski - Teatr na Woli; na Mokotowie powstaje scena dla Krzysztofa Warlikowskiego. Także w innych miastach nastąpiły zmiany: dyrekcję w Katowicach objął Tadeusz Bradecki, w Jeleniej Górze - Wojciech Klemm. Wciąż ważą się losy dyrekcji opolskiej i radomskiej. Biorąc pod uwagę, że w wielu miejscach pojawili się także nowi kierownicy literaccy, należy się spodziewać, iż profil artystyczny wielu scen ulegnie daleko idącym modyfikacjom.

Na razie jednak zespoły wciąż realizują plany ustalone przez poprzednich kierowników, częściowo narzucone przez kalendarium obchodów rocznicowych. Na początku września prapremierą sztuki "Księga Rodzaju 2"...

7846

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]