Reklama

Kalendarz kreatywnej katoliczki

Kalendarz kreatywnej katoliczki

07.08.2017
Czyta się kilka minut
15 sierpnia Bóg pozwala mi patrzeć, jak w pełen czułości i szacunku sposób obchodzi się z ciałem kobiety. Poruszające widowisko, jeśli wziąć pod uwagę, jak same się z ciałami obchodzimy, jak obchodzą się z nimi kultura, państwo i Kościół.
Wielki Odpust w sanktuarium redemptorystów w Tuchowie, 9 lipca 2017 r. TADEUSZ KONIARZ / REPORTER
B

Był koniec kwietnia. Do gruntu należało wysiać buraka, cebulę, koper, marchew, pietruszkę, pora i rzodkiew, nie zapomnieć o bobie, pszenicy hipsterów, z kwiatów natomiast maciejkę, klarkię i ubiorek, a jeśli ktoś lubi czy choć toleruje – astry. W inspekcie brukselkę, celozję i cynię, przydałby się też szarłat i tytoń. 11 kwietnia minął termin na złożenie wniosku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, do 28 kwietnia był czas na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Na przełomie kwietnia i maja ARiMR głosiła nabór chętnych na premię dla młodych rolników. 26 kwietnia, gdy kalendarz księżycowy rolnika i ogrodnika pokazywał dobry czas na zbiór i konserwowanie warzyw korzeniowych, czyli ogrodnicy solarni mieli z konieczności wolne, brałam udział – jako obiekt – w seminarium o kreatywności kobiet w jednej z instytucji...

16678

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Praktyczną stronę życia "babskimi sprawami". A teraz codzienne życie zderza się zoltarzem. Kto wyjdzie cało z tej kolizji? ;)

Praktyczną stronę życia nazwano "babskimi sprawami". A teraz to codzienne życie zderza się zoltarzem. Kto wyjdzie cało z tej kolizji? ;)

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]