Reklama

Jesteś dzieckiem umiłowanym

Jesteś dzieckiem umiłowanym

09.01.2005
Czyta się kilka minut
Większość Polaków została ochrzczona jako niemowlęta, dlatego mało kto z nas pamięta moment swojego chrztu. Opowiadano mi, że zostałem ochrzczony 31 stycznia, zima była sroga, a rodzice nieśli mnie ze starych Winograd na Wzgórze św. Wojciecha. Dopiero wiele lat później, czytając Christifideles laici, uświadomiłem sobie, że w ten śnieżny i mroźny dzień, gdy krajobraz Poznania nie przypominał w niczym Pustyni Judzkiej nad Jordanem, z nieba odezwał się głos Boga: Ten jest mój syn umiłowany, w którym mam upodobanie.
-

---ramka 343853|prawo|1---Nie podejrzewaj mnie o megalomanię. Nie uważam się za człowieka wyjątkowego. Ten sam głos rozlega się zawsze, ilekroć chrzci się w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. “Przez chrzest święty stajemy się dziećmi Boga w Jego Jednorodzonym Synu Jezusie Chrystusie. Każdy chrześcijanin obmyty wodą ze świętego źródła słyszy głos, który niegdyś rozległ się nad brzegiem Jordanu: »Tyś jest mój, w Tobie mam upodobanie«" - tak pisał Jan Paweł II.

Doskonale wiesz, że każde dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje miłości. Tylko wtedy, gdy jest kochane, wzrasta w poczuciu bezpieczeństwa i stabilności. Ważne, by rodzice zapewniali, że je kochają, i potwierdzali te słowa całym swoim podejściem do malutkiego człowieka. Wzruszające są momenty, gdy kilkulatek potrafi odwdzięczyć się zapewnieniem, że bardzo kocha rodziców.

Podobnie...

2740

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]